top of page

PRÁCE S MÝDLOVOU HMOTOU

Pro začátek, pokud nejste již zdatní výrobci mýdla za pomoci hydroxidu sodného a olejů, pro Vás mám návod, jak pracovat s mýdlovou hmotou, kterou seženete mimo jiné v Květeně ;)

Je to velmi jednoduché a zábavné a Vy si tak můžete vytvořit velmi snadno a bezpečně mýdlo podle svých představ.

JAK NA TO ;) * Hmotu rozehřejeme ve vodní lázni. Pro rychlejší rozpuštění je dobré nakrájet mýdlovou hmotu na malé kousky.

* Jakmile se tuhá mýdlová hmota roztaví, je připravena k odlévání. Pokud bude hmota příliš horká nebo dokonce bublá, může dojít k poškození formy, proto raději počkejte až trochu vychladne.

* Teplota mýdloviny má vliv na tvorbu bublinek, tzn. čím větší teplota tím větší množsví bulinek. Pokud se jim chcete vyhnout, ohřívejte mýdlovou hmotu buď velice krátce nebo raději ve vodní lázni. Bublinky mohou vzniknout v malém množství i tak, ale ty snadno uniknou k povrchu mýdla, kde je už celkem snadno odstraníte. Po nalití hmoty do formy je stáhněte nožem.

* Mýdlo tuhne dle jeho vleikosti a teploty okolí v rozmezí 15min. až 3 hod.

* Barvu nebo bylinky můžete dát k mýdlové hmotě hned na začátku před zahřátím, ale vůni přidávejte až do roztavené hmoty těsně před rozléváním do forem, aby se nestihla odpařit. Doporučené dávkování: BARVA - 1g barvy vystačí min. na 1kg hmoty VŮNĚ - na 100g hmoty 1-3 kapky vůně

#mýdlováhmota #mýdlo #květenaobchod

bottom of page