top of page

ESENCIÁLNÍ OLEJE


NĚKOLIK RAD PRO BEZPEČNOU PRÁCI S OLEJI;

* Udržujte všechny éterické oleje (EO) mimo dosah dětí a domácích zvířat. * Nikdy neaplikujte neředěný olej přímo na kůži. Držte se doporučení, jak správně ředit. * Nepoužívejte EO u malých dětí, pouze pod dozorem zkušeného praktika. * Olej nejprve otestujte ve 2% ředění v základím oleji na vnitřní straně paže, počkejte 24hod a kontrolujte, zda se neobjeví zarudnutí, podráždění nebo jakákoli jiná nepříznivá reakce. Při sebemenších potížích olej nepoužívejte.Vyhledejte lékařskou pomoc, je-li potřeba (viz. kožní test). * Nepracujete-li pod dozorem zkušeného praktika, nikdy nepoužívejte EO vnitřně. * Výhýbejte se kontaktu EO s očima, ušima, nosem nebo ústy stejně jak okontaktu s jinou citlivou sliznicí. * Máte-li citlivou pokožku, kardiovaskulární či ledvinové problémy, epilepsii nebo jiné zdravotní potíže, používejte EO pouze v případě, že máte od svého lékaře potvrzeno, že jsou pro vás bezpečné. * Jste-li těhotná nebo kojíte, obraťte se před užíváním EO nejdříve na svého lékaře.

* Užíváte-li jakékoliv léky na jakýkoli zdravotní problém, používejte EO, jedině když máte od svého lékaře potvrzeno, že je to pro vás bezpečné. * Při použití výrobku, který obsahuje EO způsobující fotosenzitivitu (citlivost na světlo), se po dobu následujících alespoň 8 hodin nevystavujte přímému slunečnímu svitu. * Dostane-li se vám EO do očí, okamžitě je vypláchněte studeným mlékem nebo rostlinným olejem, tím EO zředíte. Co nejdříve vyhledejte lékařskou pomoc. * Dostane-li se vám na kůži neředěný EO, zřeďte skvrnu nanesením krému nebo rostlinného oleje a pak omysjte vodou s mýdlem. * Stane-li se, že EO spolknete, okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc.

KOŽNÍ TEST: 1. Kápněte 2 kapky éterického oleje do jedné čajové lžičky jojobového oleje. Vatovou tyčinkou naneste malé množství na vnitřní stranu lokte. Nemyjte, nechte 24 hodin působit.

2. Oblast pozorujte, všimejte si alergických reakcí nebo citlivosti (jako jsou bolest, otok, bulka, zarudnutí, vyrážka, svědění či jiné změny). Objeví-li se kterákoli z těchto reakcí, požádejte o radu svého lékaře, než budete v užívání testované přísady pokračovat.

3. Neobjevíli se žádná alergická reakce, ingredience (olej) je pravděpodobně bezpečná a můžete ji používat. Nicméně pamatujte, že vaše pokožka se věkem mění, a to z mnoha příčin.Vyskytne-li se proto kdykoliv budoucnu reakce, kterou považujete za alergickou, přestaňte přísadu používat a poraďte se s lékařem.

Přeji Vám hodně zábavy a příjemných zážitků s esenciálními oleji.

#esenciálnéolej #aromaterapie #květenaobchod

bottom of page